Ekspozīcijas
Latviešu karavīri 1. Pasaules karā. 1914. – 1918.
Sākoties 1. Pasaules karam, Latvijas teritorija bija Krievijas impērijas sastāvdaļa. Tās iedzīvotāji iesaistījās karadarbībā jau no pirmajām kara dienām. 1915. gada augustā krievu 12. armijas sastāvā nodibināja 9 latviešu strēlnieku bataljonus, kuros brīvprātīgi iestājās 8 tūkstoši karavīru.
Plašajā ekspozīcijā izstādītie priekšmeti atspoguļo leģendāro latviešu strēlnieku cīņu gaitas. Ekspozīcija iepazīstina ar citu karā iesaistīto Eiropas valstu bruņojumu un karavīru ekipējumu.
Apmeklējot šo ekspozīciju, Jūs varēsiet apskatīt unikālus eksponātus – 10 kg smagās itāļu karavīru krūšu bruņas, pasaulē tikai dažos eksemplāros saglabājušās 2 kg smagās bruņucepures “Farina”, strēlnieku formas tērpus, relikvijas un citus oriģinālus priekšmetus.
http://www.karamuzejs.lv/index.php?id=4&sid=5
************************************************
Latvijas valsts dibināšana un Atbrīvošanas cīņas 1918. – 1920.
1918. gada 18. novembrī Rīgā tika proklamēta neatkarīga Latvijas valsts, lai gan Latvijas teritorijā atradās vācu okupācijas karaspēks un no austrumiem draudēja Padomju Krievijas karaspēks.
Ekspozīcija atspoguļo pirmo latviešu nacionālā karaspēka vienību, vēlāk – Latvijas armijas, formēšanos un cīņas pret krievu un vācu monarhistiem, kā arī lieliniekiem. Svarīga loma šo cīņu laikā bija britu, franču, igauņu un poļu karaspēku atbalstam.
Apmeklējot šo ekspozīciju, Jūs varēsiet apskatīt unikālus eksponātus – pirmie Ministru kabineta sēžu protokolus, daļu no unikālās apgriežņu kolekcijas, Pētera Stučkas personīgās lietas, kā arī citus oriģinālus priekšmetus – dokumentus, fotogrāfijas, ieroču un formas tērpus.
http://www.karamuzejs.lv/index.php?id=4&sid=6
***********************************************************
Latviešu karavīri Pilsoņu karā Krievijā 1918. – 1921.
Latviešu strēlnieki pilsoņu karā Krievijā karoja abās frontes pusēs – gan sarkanajā armijā, gan “baltajās” armijās, gan latviešu nacionālajās karaspēka vienībās Sibīrijā un Tālajos Austrumos.
Ekspozīcija apskatāmi unikāli Sarkanajā armijā un ‘baltajās” armijās dienošo latviešu strēlnieku personīgās lietas, dokumenti.
Īpašu uzmanību vērts pievērst materiāliem, kas atspoguļo čehoslovāku korpusā ietilpstošā Troickas bataljona (latviešu nacionālā karaspēka vienība) gaitām Sibīrijā un Mandžūrijā, kā arī karavīru mājupceļam uz Latviju apkārt Āzijai, Āfrikai un Eiropai 1920. gadā.
http://www.karamuzejs.lv/index.php?id=4&sid=7
********************************************
Latvijas Kara muzejs
Smilšu iela 20
Rīga, LV - 1050
Muzejs atvērts katru dienu no plkst.10.00 - 18.00
Grāmatu tirzniecības un kases darba laiks no plkst. 10.00 - 17.45